Ar žinome, kaip teisingai ir saugiai transportuoti birius krovinius?

Ankstesnė
Ar žinome, kaip teisingai ir saugiai transportuoti birius krovinius?
Sekanti

Ar žinome, kaip teisingai ir saugiai transportuoti birius krovinius?

   Instrukcijose dažniausiai pateikiami patarimai ir reikalavimai efektyvūs tik tada, kai transporto priemonės yra naudojamos pagal paskirtį, o darbuotojai tinkamai atlieka savo pareigas. Tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, jog darbo procese naudojama mašina ar įrenginys visiškai neatitinka specifikos. Koncerno „Schwarzmüller“ oficialus atstovas UAB „Ligranta“ pateikia keletą patarimų, kaip saugiai ir teisingai transportuoti birius krovinius .
   Pirmas ir svarbiausias patarimas yra tinkamos transporto priemonės pasirinkimas. Birių krovinių kategorijai gali būti priskirtas tokių medžiagų transportavimas kaip sėklų, smulkių daržovių, skiedrų, granulių, smėlio, žvyro ir t.t. Todėl būtina išsiaiškinti, kokios rūšies birius krovinius teks transportuoti. Nuo to priklauso kokios transporto priemonės Jums reikia – savivartės , judančiomis grindimis ar tentinės .
   Antra, tinkamos komplektacijos pasirinkimas. Šiais laikais transporto priemonių gamintojai siūlo begales papildomų įrenginių, kurie padeda greičiau ir saugiau atlikti transportavimą. Įvairūs priedai leidžia sumažinti riziką bei palengvinti darbo procesą ne tik transportavimo, bet ir pakrovimo - iškrovimo metu. Kaip priedų pavyzdį galime nurodyti poliuretaninę dangą, kuri neleidžia transportuojamai medžiagai prilipti, tentą grindims uždengti vežant drėgną ar abrazyvinį krovinį (metalo drožlės ir t.t.) ar pakeliamą ašį, taupančią padangas ir kurą.
   Trečia, darbuotojų apmokymas. Pirmiausia leisti dirbti tik darbuotojams, kurie turi profesinius pažymėjimus ir yra tinkamai instruktuoti darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais bei žino saugaus darbo reikalavimus.
Be to, supažindinti su valdomos transporto priemonės instrukcija, aprūpinti asmeninėmis apsauginėmis priemonėmis bei darbo drabužiais, avalyne.
   Ketvirta, transporto priemonės priežiūra . Transporto priemonė turi būti pagaminta taip, kad atliktų savo funkcijas, nerizikuojant ją valdančių asmenų saugumu. Gamintojas atiduodamas transporto priemonę valdytojui visada būna atlikęs rizikos vertinimą, todėl vienokiu ar kitokiu būdu pagrindinės rizikos jau pašalintos ar sumažintos. Tačiau kiekvienu atveju reikia remtis gamintojo instrukcija, kuri nurodo, po kiek laiko reikia atlikti tam tikrus techninius veiksmus – priveržti varžtus, pakeisti nusidėvėjusias dalis, patikrinti judančių mazgų apsaugas. Nuolatinė transporto priemonės techninės būklės patikra leis ilgiau ir saugiau transportuoti krovinius.
   Laikantis šių keleto patarimų, kuriuos nurodo koncerno „Schwarzmüller“ darbuotojai, atsakingi už saugumą, transportuosite birius krovinius tinkamai ir išvengsite nereikalingų nelaimingų nutikimų.

Prekiaujame naujomis priekabomis

didelis naujų priekabų ir puspriekabių pasirinkimas

sprendimas: SKEMTA

2007 © UAB „Ligranta“. Visos teisės saugomos.